Başlangıç » Tanıtım

Tanıtım

 

 

       Yeniyol   Konakları Projesi    meramın eşsiz doğasında   şehre çok yakın,ancak  gürültü ve stresten o derece uzak,güvenli,ulaşım sorunu olmayan,çağdaş mimari konsepti ve modern inşaat teknolojileri ile sakinlerine yeni bir yaşam şekli sunmak amacı ile hayata geçirilmiştir.

     

     Projeye 2006 mayıs ayında  başlanılmış ve kısa bir sürede 2008 temmuz   ayında teslim edilmiştir.

 

     Sitemiz  15/08/2008  tarihinde ilk genel kurulunu yaparak faaliyete geçmiştir.Toplam 25429  m2 alan üzerine kurulu 6 ad üç’er katlı 12 adet beş katlı toplam 18 bloktan oluşmaktadır.

    36 adet üst dubleks 11 adet bahçe dubleks,109 adet normal daire olmak üzere toplam 156 dairedir.

 

   ISITMA:Isıtma ve sıcak su merkezi sistemdir.Isı pay ölçer data ve elektronik okuma sistemi Konya’da ilk kez sitemizde kullanıma başlamıştır.Islak zeminlerde yerden ısıtma(üç yollu vana),odalarda aliminyum panel radyatör  ve termo-statik vana kullanılmaktadır.

 

  GÜVENLİK: 83  adet güvenlik kamerası,5 adet kayıt cihazı  7 personel 3 vardiya olmak üzere 24 saat kesintisiz hizmet vermektedir.Güvenlik ve daireler arası görüntülü diafon kullanılmaktadır.

 

   YANGIN SİSTEMİ:Her dairede antre ve mutfakta duman, kilerde ısı dedektörü mevcut olup tehlike anında güvenlik merkezindeki yangın alarm panellerinde ses ve ışık ikazlı uyarı  vermektedir.Ayrıca her merdiven hol ve blok otopark girişlerinde alarm butonu mevcuttur.

  Her mutfakta gaz alarmı mevcut ve otomatik gaz kesici selenoid vanalar  kullanılmaktadır.

   G-H-L  bloklarda  her katta yangın dolabı,otoparkta  8 , spa da 1, restaurant’ta 1 adet olmak üzere toplam 40 adet yangın dolabı bulunmaktadır.Ayrıca bahçede 5 ayrı noktada yangın HİDRANT vanası bulunmaktadır.

 16 adet kazan daireleri içerisinde 2 şer adet güvenlik noktasında olmak üzere toplam 30  adet 6 kg yangın tüpü sürekli aktif haldedir.

 Otopark 13000 m2 ve tamamında  yangın spring  hattı mevcuttur.

120 tonluk  yedek yangın su deposu vardır. Yangın pompaları 2 ad elektrikli 1 adet dizel olmak üzere 3 adettir.

  JENERATÖR:  1000 kw lık olup sitemizin bütün enerji ihtiyacını karşılamaktadır.

  PERSONEL: 5 adet kat görevlisi,1 adet teknik servis elemanı ,1 adet idari personel,7 güvenlik görevlisi olmak üzere toplam 14 kişi hizmet  etmektedir .Teknik servis 24 saat hizmet  vermektedir.

 

 

 
 

0 Yorumlar

Ilk yorumu sen yaz!.

 
 

Yorum yaz!